Loading Events

« All Events

Kurs i Selvutvikling ved kunstneriske midler i Oslo, start tirsdag 10. mars

10. mars @ 18:00 - 20:30

Free
Selvutvikling med kunst

Selvutvikling innebærer å bli kjent med ulike sider ved deg selv og å få tak eget potensiale. I dette kurset benytter vi kunstneriske midler som tegning, forming, bevegelse og annet til å få i tale indre deler som ellers ikke så lett meddeler seg.

Økt bevissthet også i det faktiske liv

Ved å lage en billedlig fremstilling av det vi opplever, kan vi se situasjonen utenfra og få nye perspektiver. Vi kan komme i samtale med de indre delene som har markert seg i bildet. Vi kan sette ord på det vi ser og bli mer bevisst uklare forhold. Nyere nevrovitenskap gir sterk støtte til verdien av å kombinere billedlige uttrykk og verbal bearbeiding i selvutvikling.

Ved å gjøre forandringer i billeduttrykk, kan en få ideer til hvordan en kan gjøre endringer i det faktiske liv. Ingen forkunnskaper nødvendig.

Kursleder er Knut Omholt

Knut Omholt er utdannet kunstterapeut, og har bakgrunn i billedkunst, drama, fortelling og samfunnsfag. Han underviser i personlig utvikling ved Universitetet i Ås og har dessuten egen praksis.

Sted: Frogner seniorsenter, Zahlkasserer Schafts plass 3, 0267 Oslo.

Dato: Tirsdager 10.mars  til og med tirsdag 5. mai (tilsammen ni ganger). Ikke kurs i påskeferien (tirsdag før påskehelgen).

Tid: 18.00-20.30 inkludert pause.

Påmelding klikk her

Det er selvsagt mulig å være borte hvis du er syk eller av annen grunn ikke kan delta en kveld. Det er viktig å gi beskjed, men full aksept for fravær. Kurset er gratis.

Velkommen!

Kurset støttet av bydel Frogner.

Details

Date:
10. mars
Time:
18:00 - 20:30
Cost:
Free
Event Category:

Organizer

Hvite Ørn

Venue

Frogner Seniorsenter
Zahlkasserer Schafts Plass 3
Oslo, 0267
+ Google Map
Søk

Snarveier

Sosiale medier

Gavekonto: 1503.75.65374

Vipps: #13683